Leírás
“A történet soha nem a technikáról, hanem mindig az emberről szól. A siker nem a kémcsőben, nem a számítógépben, hanem az emberek lelkében dől el. Fontosabb, hogy visszakapják a hitüket a derűlátásukat.” Kaáli Géza
Neumann Ottó a Kolozsvári Babes-Bolyai Egyetemen szerzett diplomát történelem-filozófia szakon 1966-ban. Évekig tanított, majd újságíró lett előbb Nagyváradon, aztán – 1992-es áttelepülése után – Budapesten. Több, demográfiai tárgyú cikke jelent meg, és a népességpolitikai elemzések vezették el a meddőség-kezelés témaköréig. 2004-ben ismerte meg Kaáli professzort, így betekinthetett Európa egyik legnagyobb lombik-bébi-centrumának munkájába.
Aktív újságírói munkájának befejezésekor élt azzal a lehetőséggel, hogy a Kaáli Intézetben folyó tevékenységet aprólékosan feltérképezze. Hitvallása szerint az országot fenyegető demográfiai katasztrófa elhárításához döntő módon járulhatnak hozzá azok a szakemberek, akik a meddőség kezelésében már eddig is nagy eredményeket értek el; munkájukhoz tehát az államnak – és az egész társadalomnak – minden támogatást meg kell adnia. Ha ennek a hozzáállásnak a kialakításához a könyv hozzájárul, akkor megjelenése már nem hiábavaló.
Hazánk népessége tíz évvel az ezredforduló után a tíz-milliós lélektani küszöb alá csúszott, Magyarországot demográfiai katasztrófa fenyegeti. A gyermekvállalási kedv fokozását célzó tennivalók közül ez a könyv a meddőség gyógyításának aspektusait érinti a legjelentősebb közép-európai lombikbébi-centrum, a Kaáli Intézet történetének, a hazai környezetben forradalmian új gyógyító tevékenységének, közéleti harcainak a bemutatásával. Az ország megismerkedhet a meddőségi kezeléseken áteső párok testi-lelki, illetve anyagi természetű megpróbáltatásaival, amelyeket azért vállaltak, hogy anyákká-apákká válhassanak. Ha életszemléletük „ragályossá” válik, más párok is átérezhetik, majd magukévá tehetik a saját gyermekért mindent vállaló emberek példáját. Megszerezhető az állam, a civil szféra, a média és valamennyi, egészségesen gondolkodó magyar állampolgár támogatása is. A jövőnkbe vetett hit jegyében így válik a Kaáli Intézetben fogant húszezer gyermekről szóló krónika Magyarország egyik legragyogóbb sikertörténetévé.