Leírás
Tassy-Becz Évának második könyvét adjuk ki. Legutóbbi könyvbemutatóján a szerző (Nem mese ez … Tassy-Becz László honvéd őrnagy élete) a gyökerekről beszélt, arról a tényről, hogy az ember viselkedését, jellemét, alapvető tulajdonságait, és főképp az ERŐT a generációk génjeiből és a neveltetésből hozza és adja tovább. Egy anekdotát hallottam Napóleonról: Amikor megkérdezték tőle: – Mikor kell elkezdeni a gyermeket nevelni? – azt válaszolta: – Kétszáz évvel korábban.
Tassy-Becz Éva Elmondom, másként nem tehetek című könyve már saját életéről szól. Fiatal lányként családfenntartó szerepbe kényszerülve, a kitelepítés
borzalmas körülményei között, hogyan tudott önmaga maradni, újabb hajszálgyökereket ereszteni, melyek aztán a családban megerősödnek.
Nagy szükség lesz még ezekre a gyökerekre!
A kitelepítés majdhogynem „mindennapi” volt a maga korában. Ennek a korosztálynak – kinek-kinek – megvan a saját története. Talán az utolsó pillanatban jelenik meg ez a kitűnő írás, amikor még élnek és fájnak az emlékek. Maradjon nyoma gyermekeink tudatában is! Amiért mégsem „mindennapi” a történet, az Tassy-Becz Éva látásmódja. Nem a számomra és talán sokunk számára első gondolatot: a bosszúállást, a sértett önérzetet, a kisemmizés miatti fájdalmat és keserűség érzését közvetíti, hanem egy pozitív élményt, optimista világszemléletet, melynek segítségével a szenvedésből is győztesen kerülhetünk ki.
Ha a hajszálgyökér megered, megérte kiadni e könyvet.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.